Kanada Yüksek Lisans Ücretleri 2019

Kanada yüksek lisans programlarını tercih eden öğrencilerin aklına gelen en önemli sorulardan biriside “Kanada yüksek lisans ücretleri ne kadar ?” sorusudur.  Kanada yüksek lisans ücretleri öğrenciler tarafından oldukça merak edilmektedir.

Kanada yüksek lisans ücretleri alternatifi olan ülkelere nazaran çok daha ekonomiktir. Özellikle ekonomik eğitim fırsatları sağlaması Kanada yüksek lisans programlarının tercih edilme sebebini arttırmaktadır.

Kanada Yüksek Lisans Ücretleri 2019

Yüksek lisans programları ikiye ayrılmaktadır. Tezli ve tezsiz olarak iki farklı kategoride incelememiz mümkündür. Her iki eğitim programının ücretini etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Kanada’da eğitim ve yaşam standartları yüksek midir ?

Kanada Tezli Yüksek Lisans Ücretleri

İki senelik eğitim programlarıdır. Tezsiz yüksek lisansın aksine; Diploma puanınız ve eğitim yaşamındaki başarılarınız dikkate alınmaktadır. Şartları öğrenmek için merkezimizle muhakkak iletişime geçiniz.

Eğitim programları 22.000 CAD ile 44.000 CAD arasında katılacağınız eğitim programına göre değişiklik göstermektedir. Katılacağınız okul ve eğitim programı eğitim ücretini etkilemektedir.

 

Kanada Tezsiz Yüksek Lisans Ücretleri

Bir senelik eğitim programlarıdır. Fiyatları etkileyen birçok faktör vardır. Hangi bölümde eğitim alacağınız ve katılacağınız eğitim programı ücreti etkileyen en önemli faktördür.

Ortalama olarak bir yıllık eğitim programının ücreti; 14.000 CAD – 22.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.  Net bilgi sahibi olmak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

**Yukarıda yer alan ücretler Kanada Doları cinsinden aktarılmıştır. 

***Yukarıda yer alan ücretler değişiklik gösterebilir. 

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-yuksek-lisans-ucretleri.html