Kanada Green Card Var Mı ?

Kanada göçmenlik başvurusu yapmak birçok kişinin hayalidir. Bu yüzden en sık sorulan sorulardan biriside “Kanada green card başvurusu yapılır mı ?” sorusudur.

Green card denildiğinde akla gelen ilk ülke Amerika Birleşik Devletleridir. ABD’de Green Card çekiliş ile verilmektedir. Ancak Kanada’da durum oldukça farklıdır.

Kanada Green Card

Kanada devleti her yıl yeni göçmenleri ülkesine kabul etmeye devam etmektedir. Ancak bunu green card gibi yöntemle gerçekleştirmiyor.

Kanada göçmenlik başvurularında şahıs bir teste tabi tutuluyor, aranan şartlardaki durumu gözlemleniyor. Yani şans eseri değil, aranan niteliklere göre Kanada göçmenlik işlemleri gerçekleştiriliyor.

En Kolay Kanada Göçmenlik Yolu Nedir ?

Kanada devleti, kişilere birçok farklı seçenek sunmaktadır. Ancak bunlarında arasında biri vardır ki: Hem diğerlerine oranla daha basit, hemde Kanada’da yaşam tecrübesi için vazgeçilmez.

Kanada’da kolej, üniversite, yüksek lisans, doktora gibi akademik eğitim programlarına katıldığınız takdirde; Eğitim aldığınız süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni vermektedir. Bu süre zarfı içerisinde Kanada göçmenlik başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilir, yeni yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Kanada’da Göçmenlik Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-green-card-basvurulari.html